HomeAccessoriesChargersENERGEA AMPCHARGE GAN100 – 2C1A PD WALL CHARGER-100W (EU) – GUNMETAL
Mcdodo 40w GaN Fast Charger Retractable USB-C Cable Digital Watt Display
1,750 EGP
ENERGEA AMPCHARGE GAN40 - 2C PD/PPS WALL CHARGER 40W (EU)
1,099 EGP
ENERGEA AMPCHARGE GAN100 - 2C1A PD WALL CHARGER-100W (EU) - GUNMETAL
In stock
In stock
Chargers
- Power Output: 100W
- Technology: Gan
- Ports: 2-Ports Usb-C & 1-Port Usb-A
- Special Features: Two Usb-C Ports And One Usb-A Port For Versatile Charging, 100W Total Power Output For Rapid Charging, Gan Technology For Compact Size And High Efficiency, Over-Voltage, Over-Current, And Short-Circuit Protection For Safety, Compact And Durable Design For Portability And Longevity, Fast Charging Capabilities For Multiple Devices
Glozin
Estimate delivery times: 3-5 days .
Available: In stock Category: Chargers
Guarantee Safe Checkout:
Description
Description
– 100W charger
– With the Energea AmpCharge charger , you’ll be done with slow charging.
– 3 charging ports (2 USB-C + 1 USB-A)
– More than one port means you don’t need to carry multiple chargers.
– Stylish and modern design
– Whether at home, in the office, or even in your bag while traveling
– Small size and easy to carry
– You can take it with you wherever you go, perfect for travel, work, or even cafes.
– Its small size doesn’t take up much space but comes in handy everywhere!
– Fast and secure shipping
– This charger is not only fast, but it’s also safe for your devices.
– That means no worries about overheating or any other problems.
– Your charging will be fast and 100% safe
– Brand: Energea
In The Box:
Energea Ampcharge Gan100 Wall Charger 100W Uk
Related products
You may also like these popular picks! Explore our related products and find more styles you’ll love
  • Mcdodo True 15w MagSafe Charger With Kick Stand
    Add to cart
    Add to cart
  • Mcdodo Wall Charger CH-2180 30W PD 3-Port 2C+1A Digital HD Black
  • Belkin BoostCharge USB-C Charger (25W) (White)
    Out of stock
    Out of Stock
    749 EGP
  • ENERGEA  66W CAR CHARGER - GUNMETAL
  • Momax OnePlug 67w - 3-Port GAN Adapter Black
  • Mcdodo 20w Mini PD Fast Charger
    Select options
    Select options
    750 EGP
  • Mcdodo Charger 6in1 GAN 70W Lightning Protection Power Strip (Eu Plug)
  • ENERGEA TRAVELWORLD ADAPTER 35 3A2C 35.5W - GUNMETAL
  • ENERGEA AMPCHARGE GAN20 - 1C1A PD/QC3.0 WALL CHARGER - 20W (EU)
    899 EGP
About The Store
info@itouchpluseg.com
Our Company
  • Terms Of Use
  • Privacy Policy
  • About Us
  • Contact Us
  • FAQ
  • Store Location
Shop Categories
  • Hot Deals
  • Best Seller
  • Sale & Special Offers
  • Macbook/PCs
  • Popular Trends
  • Tablets/Ipad Pro
© Copyright © 2026 iTouchpluseg. All Rights Reserved
Home
Account
Whatsapp
Shop
0
Cart
Search Our Site
Trending Search
  • iPhone 13
  • Ipad Pro M1
  • Apple Watch
Popular Products
  • iPad Pro 11" M5
    iPad Pro 11″ M5
    69,900 EGP – 139,500 EGPPrice range: 69,900 EGP through 139,500 EGP
  • iPad Pro 13" M5
    -21%